Trend

PTT Kargo Takip

PTT Kargo takip numaranızı sorgulama ekranına girerek sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için “Kargo Sorgula” butonuna basıp tüm kargo bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

PTT Kargo takip sorgulama ekranını kullanmak için sadece bilgisayar ortamından değil, aynı zamanda cep telefonunuzdan veya tablet gibi mobil cihazlardan da gerçekleştirebilirsiniz. PTT kargo sorgulama işlemi ile kargonuz hakkında tüm detaylı bilgilere anında sahip olabilirsiniz. Bu işlem için muhakkak alıcısı veya göndericisi olduğunuz PTT kargo takip no bilgisine sahip olmanız gerekiyor.


PTT Kargo, son zamanlarda diğer kargo firmaları gibi kendini geliştiren ve oldukça hızlı bir akış programı sunan kuruluşlar arasında yer alıyor. PTT Kargo numarası ile sizde kargonuzu detaylı bir şekilde sorgulayabilir, kargonuzun akıbeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargo sorgulama işlemi için önce kargo firması tarafından tarafınıza veya gönderici kişiye verilen kargo takip numarası bilgisine ihtiyacınız bulunuyor. Kargo takip no 13 haneden oluşan kargonuza özel kod yapısından oluşmaktadır. Takip kodunu bilmeniz halinde web sitemiz üzerinden veya PTT resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla hızlı bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

ptt kargo
ptt kargo

PTT Kargo takip numarası tamamen rakamsal hanelerden oluşmaktadır. Tümü rakamla oluşturulan 13 haneli kod yapısı tarafınıza SMS veya şube aracılığı ile iletilmektedir. Takip kodunu eksik girmeniz halinde karşınıza hata mesajı gelecektir veya farklı bir takip kodu sorgulamanız halinde ise karşınıza başka birine ait kargo detayları gelebilmektedir.

PTT Kargo Takip No Öğrenme

PTT Kargo takip no öğrenme işlemi için SMS ile gelen bilgi size yeterli olacaktır. Eğer bir SMS gelmediyse, PTT kargo iletişim numarasını arayarak kendilerinden takip kodunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT kargo şubesine giderek de takip kodunu öğrenme şansına sahipsiniz. Bu aşamalar normal alıcısı veya göndericisi olduğunuz bireysel gönderimleri kapsamaktadır.

PTT Kargo takip numarası öğrenme aşamanız bir sanal mağaza üzerine ise yine takip kodunuz ile sorgulama yapabilirsiniz. Ürünü satın aldığınız firma yetkilisinden veya siparişlerim alanında yer alan kargo takip numaranızı sayfamız içerisindeki sorgulama ekranından detaylı görüntüleyebilirsiniz.

ptt kargo takip sistemi
ptt kargo takip sistemi

PTT Kargo Gönderi Takip

PTT Kargo gönderi takip sistemi tamamen ücretsiz ve en son teknoloji ile hazırlanmıştır. Kargo kapsamındaki tüketiciler için özel olarak hazırlanan panel üzerinden sorgulama işlemleri hızlı ve ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

PTT Kargo takip ekranı üzerinden işlem yapmanız için ayrıca üye olmanızı gerektiren bir durum yoktur. Hızlı ve beklemeden direkt olarak online kargo sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kargo takip PTT sistemi web sitemiz üzerinden, PTT resmi web sitesinden veya mobil uygulamalar üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir.

Önerilen İçerik: Aras Kargo Takip Sorgulama Ekranı

PTT Kargom Nerede?

PTT Kargom nerede uygulaması sayesinde kargonuzun tüm hareketlerini inceleyebilirsiniz. Panel kapsamında karşınıza çıkacak olan detay sayfası tamamen sizin kargoya özel olarak tasarlanmış bir tablo halinde karşınıza gelmektedir.

Kargom nerede PTT şubesi, web siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden kolaylıkla sorgulanabilmektedir. Bu işlem için sadece tarafınıza sunulan 13 haneli kargo takip numarası ile yapılmaktadır. Kargo detay ekranında yer alan “Hareketler” kısmında kargonuza yapılan en son işleme de göz atabilirsiniz. PTT Kargo nerede sorgulamanızı hızlı bir şekilde ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

ptt kargo takip numarası öğrenme
ptt kargo takip numarası öğrenme

PTT Kargo Takip İsimle Sorgulama

PTT Kargo takip isimle sorgulama işlemlerine maalesef izin vermektedir. Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada birçok kişi aynı ad ve soyadı kullanmaktadır. Yanlış bir işlem ve bilgilendirme olmaması adına maalesef isimle sorgulama işlemi bulunmamaktadır. Dijital kimlik kapsamını oluşturan 13 haneli takip kodu ile bu işlemi hızlıca yapabilmeniz mümkündür.

Fakat PTT kargo takip isimle sorgulama işlemini dilerseniz şubelere giderek ya da PTT kargo müşteri hizmetleri servisini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Adınız ve soyadınız dışında sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilginizi istemektedirler. Bu işlem nezdinde kargonuzun son durumu hakkında detaylara sahip olabilirsiniz.

ptt kargo sorgulama
ptt kargo sorgulama

PTT Yurtdışı Kargo Hizmeti

PTT yurtdışı kargo hizmeti ile de başarılı bir şekilde işleyişine devam ediyor. Türkiye’nin yanı sıra birçok ülkeye kargo gönderimi yapan PTT yurtdışı kargo takip sistemini de geliştirmiş bulunmakta. Hollanda, Almanya, Amerika ve daha birçok ülkeye kargo gönderimi sağlayan PTT Kargo, bu kapsamda başarılara imza atıyor.

PTT yurtdışı kargo ücretleri standart TR kapsamı için belirtilen ücretlerden daha fazladır. Detaylı bilgi için ilgili kuruluşa ait müşteri hizmetlerinden detaylı ve net bilgiler edinebilirsiniz.

 PTT yurtdışı kargo takip sistemiyle kargonuzu sorgulayabilir, tahmini varış süresi ve son hareketlerine dair tüm detaylara erişim sağlayabilirsiniz. Resmi site veya bulunduğunuz sayfa üzerinden kısa ve hızlı bir şekilde sürecek olan sorgulama ile detaylara ulaşabilirsiniz.

ptt kargo takip no
ptt kargo takip no

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kargo kaç günde gelir net şekilde cevap vermek gerekirse ortalama 3 iş günü içerisinde gelmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre 1 haftaya kadar çıkabiliyor. Gönderici kaynaklı veya kargoda oluşan sorunlardan ötürü de bu süreç 7 güne kadar uzayabilmektedir.

PTT Kargo Ücretleri Ne Kadar?

PTT kargo ücretleri en, boy ve kilo kapsamında değerlendirilerek fiyatlandırmaya tabii tutulmaktadır. Kargonuzun desi miktarını öğrenmek için PTT kargo fiyat hesaplama işlemi ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kilo bazında gittiğimizde ise;

  • PTT 1 KG kargo ücreti: 16,25 TL
  • PTT 2 KG kargo ücreti: 18,25 TL
  • PTT 3 ila 30 KG arasında olan gönderimin her 1 KG hacmi için 1,80 TL artmaktadır.
  • PTT 4 KG kargo ücreti: 21,80 TL
  • PTT 5 KG kargo ücreti: 23,60 TL

Daha fazla ağır olan yüklerde ise;

  • 30 ila 50 KG arası kargo için her bir KG hacme 1,60 TL
  • 50 kg ve üzeri için tüm kargolarda her bir KG hacme 1,30 TL PTT Kargo ücreti uygulanmaktadır.

PTT Kargo hesaplama işleminizi yukarıdaki tabloya göre hesaplayarak tutar sonucunu elde edebilirsiniz. PTT Kargo ücreti hesaplama 2022 yılı geçerli tarife hemen yukarıdaki gibi listelenmiştir. 

ptt kargo takip iletişim
ptt kargo takip iletişim

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT kargo çalışma saatleri hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında mesai görmektedir. Merak edilen bir diğer soru ise PTT kargo cumartesi açık mı üzerine olmaktadır. Cumartesi ise saat 14:00 a kadar PTT kargo hizmet vermektedir. Hafta içi her gün belirtilen saatler nezdinde hem kargo alanları hem de müşteri hizmetlerini arayarak kargonuz hakkında tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

PTT Kargo takip numarası sorgulama işleminizi hem sayfa içerisinden, hem resmi web sitesi üzerinden veya bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardan da sorgulayabilirsiniz. Sorgulama ekranında alıcı, gönderici, desi ve detaylı tüm bilgilere erişebilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT Kargo müşteri hizmetleri üzerinden kargonuzun son durumu hakkında net bilgiler edinebilirsiniz. PTT Kargo telefon numarası 0312 309 51 44 – 45 hatları üzerinden destek vermektedir. PTT kargo şubeleri üzerinden destek alabileceğiniz gibi, aynı zamanda mobil uygulama, web sitesi canlı destek gibi birçok alandan bilgiler edinebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu